×

معرفی

اپلیکیشن « ایران تور » کامل ترین زیرساخت چند رسانه ای جهت معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی، زیارتی و سایت های گردشگری به زبان فارسی می باشد که با استفاده از ویدیو 360، عکس 360، ویدیو، عکس، واقعیت مجازی سه بعدی، انیمیشن سه بعدی محاوره ای، واقعیت افزوده، عکس کروی، راهنمای متنی و مکان یابی مورد نظر با سرویس مسیریابی گوگل به کاربر کمک می کند به کامل ترین شکل ممکن با مکان های ارائه شده آشنا شود.

×

درباره ما

اپلیکیشن « ایران تور » کامل ترین زیرساخت چند رسانه ای جهت معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی، زیارتی و سایت های گردشگری به زبان فارسی می باشد که با استفاده از ویدیو 360، عکس 360، ویدیو، عکس، واقعیت مجازی سه بعدی، انیمیشن سه بعدی محاوره ای، واقعیت افزوده، عکس کروی، راهنمای متنی و مکان یابی بر روی نقشه سعی دارد تا در توسعه گردشگری مجازی و معرفی ایران زیبا نقشی ایفا کرده باشد، اپلیکیشن « ایران تور » استارتاپی در حوزه «گردشگری مجاز» است که برای اولین بار در دنیا چنین تنوعی از محتوا را پشتیبانی می کند، هدف ما معرفی مکان های گردشگری شامل جاذبه های تاریخی و باستانی، جاذبه های طبیعی و مکان های زیارتی و همینطور معرفی هتل ها، اقامتگاه های بوم گردی و ... ایران زیباست با هدف معرفی بهتر این جاذبه ها به گردشگران داخلی و خارجی به نحوی که بودن در آن فضا را تجربه کنند و راهی برای توسعه گردشگری در این کشور کهن باشد.

×

تماس با ما

اصفهان- شیخ صدوق شمالی- کوچه کلانتری- مجتمع مهر- واحد 6

کدپستی:8164734391

03136650218- 03136650680

AfraAPP_info@

کانال: VIRANonline@

Virtualiran

iranvtour.ir

info@iranvtour.ir

×

صاحبان کسب و کار

اگر کسب و کار خصوصی ،مربوط به حوزه گردشگری، شامل موارد زیر دارید با ما تماس بگیرید تا شما را معرفی کنیم:

• منطقه نمونه گردشگری

• هتل و مراکز اقامتی

• رستوران

• مراکز بومگردی

• فروش صنایع دستی

• تولید شیرینی و خوراکی های سنتی و سوغات

کار ما این است که اطلاعات کسب و کار شما شامل ویدیو 360، عکس 360، ویدیو، عکس، واقعیت مجازی سه بعدی، انیمیشن سه بعدی محاوره ای، واقعیت افزوده، عکس کروی، راهنمای متنی و مکان یابی آن را بر روی نقشه تولید کرده و در اپلیکیشن و وب سایت ایران تور قرار دهیم. محتوای تولید شده علاوه بر اینکه در وب سایت و اپلیکیشن پروژه قرار داده می شود برای سایر استفاده ها در اختیار شما نیز قرار می گیرد. این بخش به دلیل استفاده تجاری شامل هزینه می شود که پس از بررسی درخواست به شما اعلام خواهد شد.

×

پرسش های متداول

خیر، این اپلیکیشن برای کاربران همراه اول و ایرانسل قابل استفاده و «فعالسازی» می باشد.

بله، برای دسترسی به کلیه مکان ها لازم است فعالسازی انجام شود البته بدون فعالسازی دسترسی به توضیحات، اطلاعات مکان یابی و تصاویر کلیه مکان ها امکان پذیر است و همچنین کلیه محتواهای مربوط به میدان نقش جهان، مسجد جامع عباسی، مسجد شیخ لطف الله، عمارت عالی قاپو و بازار قیصریه به طور کامل در دسترس هستند.

این سرویس به صورت یک «سرویس ارزش افزوده» ارائه می شود و بر مبنای «سرویس زمانی حق استفاده» کار می کند به این معنا که برای استفاده باید با استفاده از پیامک و یا فعالسازی داخل اپلیکیشن سرویس فعال شده و تا زمانی که غیرفعال شود بر اساس مدت استفاده کاربر را به صورت روزانه شارژ می کند.

پروژه ایران تور به صورت هفتگی و ماهیانه محتوایات جدیدی را تولید و اضافه می کند و بنابراین محتوای آن دائم در حال اضافه شدن هست. در بخش «اعلانات» در منوی کناری می توانید همیشه در جریان جدیدترین محتواها، مکان ها و شهرها قرار بگیرید.

بله، لطفاً به بخش صاحبان کسب و کارمراجعه کنید

ویدئو 360 درجه

برای تولید ویدیوی 360 درجه به طور همزمان از تمام جهات فیلمبرداری انجام می شود و در نتیجه در زمان پخش شما می توانید تمامی جهات را ببینید، مشابه اینکه سرتان را در محیط به جهات مختلف بچرخانید، برای حرکت در جهات مختلف می توانید با لمس انگشت روی صفحه گوشی به جهات مختلف این کار را انجام دهید و یا اگر گوشی شما ژیروسکوپ داشته باشد با چرخاندن گوشی به جهات مختلف سمت مورد نظر را مشاهده نمایید. این ویدیو بر خلاف ویدیوی معمولی (ویدیوی خطی) محاوره ای است و کاربر می تواند با آن اصلاحاً محاوره نماید به همین دلیل به صفحه لمسی یا وسیله ورودی مانند ماوس نیاز دارند و برای پخش روی تلویزیون مناسب نیستند. در این بخش می توانید از عینک های واقعیت مجازی (VR) هم استفاده کنید تا بودن در محیط را به بهترین شکل تجربه نمایید.

عکس 360 درجه

برای تولید عکس 360 درجه به طور همزمان از تمام جهات عکاسی انجام می شود و در نتیجه در زمان مشاهده شما می توانید تمامی جهات را ببینید، مشابه اینکه سرتان را در محیط به جهات مختلف بچرخانید، برای حرکت در جهات مختلف می توانید با لمس انگشت روی صفحه گوشی به جهات مختلف این کار را انجام دهید و یا اگر گوشی شما ژیروسکوپ داشته باشد با چرخاندن گوشی به جهات مختلف سمت مورد نظر را مشاهده نمایید. این عکس بر خلاف عکس معمولی، محاوره ای است و کاربر می تواند با آن اصلاحاً محاوره نماید به همین دلیل به صفحه لمسی یا وسیله ورودی مانند ماوس نیاز دارند و برای پخش روی تلویزیون مناسب نیستند. در این بخش می توانید از عینک های واقعیت مجازی (VR) هم استفاده کنید تا بودن در محیط را به بهترین شکل تجربه نمایید.

گالری ویدیو

در این بخش ویدیوهای اختصاصی تیم تولید ما را از مکان های دیدنی مشاهده خواهید کرد و می توانید جاذبه های ایران زیبا را از دریچه دوربین ما ببینید.

واقعیت مجازی سه بعدی

در واقعیت مجازی (Virtual Reality) دنیای واقعی در فضای مجازی به صورت سه بعدی، بازسازی می شود که نحوی که کاربر می تواند با ابزارهای کنترلی «چرخش» و «حرکت» آزادانه در آن فضا مشابه یک بازی کامپیوتری، حرکت کند. در اپلیکیشن «ایران مجازی»، این نوع محتوا با صدای گوینده، کاربر را با اثر تاریخی مربوطه آشنا می کند و از ابزارهایی برای استفاده از عینک واقعیت مجازی، جهت تجربه بهتر و جذاب یک محیط سه بعدی با امکان چرخش سر به جهات مختلف، جابجایی آنی بین مکانها (Tele Port)، امکان عکس گرفتن از محیط و به اشتراک گذاری، تنظیمات سرعت حرکت، تنظیم صدای گوینده و صدای زمینه و همچنین امکان سوییچ مستقیم بین واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و انیمیشن محاوره ای سه بعدی استفاده شده است.

واقعیت افزوده سه بعدی

در بخش واقعیت افزوده (Augmented Reality)لازم است تصویر مربوطه را، که بعد از نصب اپلیکیشن، در گالری گوشی شما ذخیره شده است، چاپ کرده و بعد از ورود به این بخش با گوشی به آن تصویر هدف نگاه کنید تا بنای مربوطه را به صورت سه بعدی مشاهده نمایید. در اپلیکیشن «ایران مجازی»، از ابزارهایی برای استفاده از عینک واقعیت افزوده، جهت تجربه بهتر و جذاب یک محیط سه بعدی با امکان چرخش سر به جهات مختلف، امکان عکس گرفتن از محیط و به اشتراک گذاری و همچنین امکان سوییچ مستقیم بین واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و انیمیشن محاوره ای سه بعدی استفاده شده است.

تصویر هدف تصویر هدف با کیفیت بالا تصویر هدف با کیفیت پایین

انیمیشن سه بعدی

در بخش «انیمیشن سه بعدی» دنیای واقعی در فضای مجازی به صورت سه بعدی، بازسازی می شود و کاربر به همراه راوی در یک محیط انیمیشنی که بر اساس واقعیت ساخته شده است، به گشت و گذار در محیط اثر می پردازد. در این نوع محتوا در حین حرکت دوربین می توانید با لمس صفحه جهات مختلف را تماشا کنید. در اپلیکیشن «ایران مجازی»، این نوع محتوا از ابزارهایی برای استفاده از عینک واقعیت مجازی، جهت تجربه بهتر و جذاب یک محیط سه بعدی با امکان چرخش سر به جهات مختلف، همچنین امکان سوییچ مستقیم بین واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و انیمیشن محاوره ای سه بعدی استفاده شده است.

گالری عکس

در این بخش عکس های اختصاصی تیم تولید ما را از مکان های دیدنی مشاهده خواهید کرد و می توانید جاذبه های ایران زیبا را از دریچه دوربین ما ببینید.

عکس کروی

در این نوع عکس، به دلیل اینکه تصویر همزمان از تمامی جهات گرفته شده است می توانیم و جمع کردن تمامی جهات یک تصویر کروی جذاب داشته باشیم، این نوع تصاویر را در این بخش خواهید دید.

مکان یابی

در « ایران تور » بخشی برای راهنمایی مسیریابی برای اماکن دیدنی وجود دارد که به کمک آن، در صورتیکه GPS گوشی خود را روشن نمایید، می توانید مسیر مناسب را از مکان فعلی تا مکان مورد نظرتان را بر روی نقشه مشاهده نمایید.

توضیحات راهنما

برای هر مکان دیدنی در « ایران تور » توضیحات متنی کوتاهی برای آشنایی بیشتر با آن اثر وجود دارد که در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید.